Ściany przychodni upiększyły artystyczne motywy


Kolorowo i estetyczniej zrobiło się w przyszpitalnej przychodni. Dzięki współpracy z grupą młodych artystów, ściany poczekalni zamieniły się w las, mieniący się rozmaitymi odcieniami zieleni i niebieskości.

Kuba, Patryk i Maciek to znajomi, których łączy wspólna pasja – sztuka graffiti. I choć na co dzień pracują w różnych branżach, to gdy tylko pojawia się okazja, realizują różne, artystyczne projekty. Na swoim koncie mają między innymi współorganizację pierwszej i drugiej edycji ogólnopolskiego Street Art Festival w Katowicach. W wolnych chwilach podróżują po Europie w poszukiwaniu artystycznych inspiracji.

– Do malowania nie używamy żadnych szablonów, wszystko tworzymy ręcznie. Dzięki temu każdy detal jest niepowtarzalny. Korytarz przychodni składa się z kilku segmentów, które postanowiliśmy wyróżnić, stosując nieco inne odcienie. Motyw, który został tu wybrany, jest bardzo ciekawy. Został wybrany spośród kilku propozycji. Las, zieleń kojarzą się nam wszystkim pozytywnie. To pozwala na ocieplenie, przełamanie monotonii, jaka była tu wcześniej – opowiada Patryk.

Artystyczne ozdabianie ścian korytarza naszej przychodni rozpoczęło się na początku czerwca. Prace prowadzone były w weekendy. Wszystko po to, by nie zakłócać normalnego funkcjonowania poradni. Mamy nadzieję, że zmiany przypadną do gustu naszym pacjentom i pomogą im choć na chwilę oderwać swoje myśli od choroby. Z czasem kolorowe motywy pojawiać będą się stopniowo również na korytarzach i w salach szpitalnych oddziałów.