Łóżka dla szpitala


Z radością informujemy, że w dniach 21-22.10.2016r. otrzymaliśmy od Szpitala w Wolfenbüttel za pośrednictwem komisarza a.D. Ulricha Scholle z organizacji Polizisten Helfen z Halberstadt i przy koordynacji ze strony Polskiej Unii Seniorów ponad 60 używanych łóżek szpitalnych. Łóżka są w bardzo dobrym stanie technicznym posiadają możliwość regulacji wysokości zarówno w zakresie całego łóżka jak i wezgłowia. W organizację akcji zaangażowali się także Pan Janusz Marszałek Prezesa Zarządu Polskiej Unii Seniorów, Pani Anna Janik ze Śląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, dr Michał Dyaczyński oraz Pani Dyrektor Jolanta Latkowska-Buda, która podjęła próbę zaszczepienia w młodzieży z siemianowickiego Zespołu Szkół Katolickich, bakcyla bezinteresownej pomocy.
Cieszymy się z tego daru, który będzie dobrze służył pacjentom przez wiele lat. Łóżka szpitalne w pierwszej kolejności zostały przekazane dla Oddziału Chirurgicznego Ogólnego w liczbie 28 sztuk oraz po 16 łóżek dla Oddziałów Wewnętrznego I i Wewnętrznego II. Należy także nadmienić, iż darczyńcy pamiętali również o noworodkach przekazując dla Oddziału Neonatologicznego 2 łóżeczka.

Zarząd Spółki bardzo dziękuje wszystkim osobom które zaangażowały się w przekazanie niniejszych darów, a młodzieży za spontaniczną chęć niesienia pomocy przy ich przeniesieniu.