Logotypy UE
Aktualności

Dzień Pacjentów Szpitali Powiatowych

W dniu 18 maja pod Patronatem Prezydenta Miasta wraz z Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego oraz Samodzielnym Publicznym Zespołem Lecznictwa Psychiatrycznego zorganizowaliśmy nowe wydarzenie – Dzień Pacjentów Szpitali Powiatowych.

Z tej okazji Mieszkańcy Siemianowic Śląskich, a także z miast ościennych mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, konsultacji oraz licznych porad specjalistów. Ponadto odwiedzający uczestniczyli w tematycznych wykładach, warsztatach z udzielania pierwszej pomocy oraz z zakresu samobadania dla kobiet i mężczyzn. Dzięki temu uczestnicy dowiedzieli się jak zapobiegać chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Dla naszych gości przygotowaliśmy darmowe badania cytologiczne dla Pań, bezpłatne testy i badania (np. glikemii, ciśnienia krwi). Była to również doskonała okazja aby uzyskać wszelkie informacje i skorzystać z porad lekarza chorób wewnętrznych, farmaceuty, psychologa, psychiatry, psychoterapeuty, pracownika socjalnego oraz fizjoterapeutów, którzy zaprezentowali również pokaz robotów rehabilitacyjnych. Dodatkowo w obecnym krwiobusie zainteresowani mogli oddać bardzo potrzebny lek, jakim jest krew i tym samym uratować komuś życie.

W wydarzeniu promującym profilaktykę zdrowotną udział wzięli m.in.: Katowickie Centrum Onkologii, Fundacja Oko w Oko z Rakiem, Śląska Izba Aptekarska, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT, Caritas, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz pracownicy Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do organizacji całego przedsięwzięcia. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i tym samym zainaugurowała cykl podobnych spotkań, o których będziemy informować na bieżąco.

Tekst: Agnieszka Baran / foto: Rafał Jakoktochce